Google získava mobilitu Motorola v masívnych výkupných účinkoch na odvetvie smartfónov?

Podľa tlačovej správy Google dnes ráno, Google je nastavený na získanie Motorola Mobility pre monštruózne $ 12. 5 miliárd.

Google získava mobilitu Motorola za $ 12. 5 miliárd

Akvizície, Google hovorí, » kombinácia bude preplňovaný Android, zvýšiť konkurenciu, a ponúkajú nádherné užívateľské skúsenosti.»Súčasní akcionári Motorola Mobility vyhrať veľký, pretože dohoda sa rovná $ 40 . 00 podiel, pri prémii vo výške 63% na uzatváraciu cenu akcií Motorola tento predchádzajúci piatok.

Dohoda bola schválená predstavenstvami pre obe spoločnosti. Zatiaľ čo táto dohoda je nepochybne pozitívna pre tých, ktorí majú podiel na akciách Google a Motorola Mobility, čo to znamená pre priemerného spotrebiteľa?

Ak chcete začať, mnohí z vás už vedia, že Google je tvorcom populárneho operačného systému Android. Je to open source systém, ktorý je k dispozícii všetkým výrobcom na integráciu do svojich smartfónov. Motorola je už dlho lídrom v oblasti technológií mobilných telefónov a mobilných výpočtových aplikácií. Už dávno bola spoločnosť známa svojou líniou telefónov RAZR.

Odvtedy sa trh dostal do svetelných rokov. Spoločnosti museli inovovať a pokročiť s príchodom moderného smartphonu, aby mohli súťažiť s linkou Apple iPhone. Motorola to urobila a urobila to úspešne, keď predstavila extrémne populárnu líniu telefónov

Droid na sieti Verizon. Pôvodný Droid, Droid 2, Droid X, Droid 3 a Droid X2 sú vyrábané spoločnosťou Motorola a všetky boli populárne a efektívne zariadenia. Pôvodný DROID je pripísaný popularizácii operačného systému Android.

Motorola Mobility má nadchádzajúci smartphone navrhnutý na September 8th vydanie na Verizon: Motorola Droid Bionic, výkonný dvojjadrový 4G LTE telefón.

So spoločnosťou Google čoskoro bude mať kontrolu nad mobilitou Motorola, to znamená niekoľko vecí pre spoločnosti aj pre trh. V prvom rade bude mať spoločnosť Google vlastný špecializovaný výrobca hardvéru. Zatiaľ čo predtým, Google produkoval softvér a spoliehal sa na iné spoločnosti na výrobu telefónov na spustenie svojho softvéru, teraz to môže urobiť na jednom mieste.

To znamená, že nadchádzajúce telefóny Motorola by mali byť efektívne a efektívne, s hardvérom optimalizovaným na dokonalú prácu so softvérom spoločnosti Google. Vieme o jednej inej spoločnosti, v ktorej je to v súčasnosti: Apple.

S Google v ovládaní Motorola Mobility, teraz bude schopný pôsobiť ako silnejší konkurent Apple iPhone. To znamená nielen rýchlejšie, efektívnejšie, optimalizovanejšie a efektívnejšie telefóny s Androidom na obzore, ale tiež znamená ťažkú konkurenciu pre Apple. Mali by sme vidieť, že Google začne používať mobilitu Motorola na výrobu lepších telefónov s Androidom v blízkej budúcnosti. Existujú však aj potenciálne obavy z hospodárskej súťaže na trhu.

S Google teraz na čele Motorola Mobility, a zjednodušený softvér / hardware výrobný stroj, bude to dať ďalšie Android konkurentov z podnikania? Google hovorí nie. Vo svojej tlačovej správe dnes spoločnosť oznámila, že «Motorola Mobility zostane držiteľom licencie Android a Android zostane otvorený.

Spoločnosť Google bude prevádzkovať mobilitu Motorola ako samostatnú firmu.»Ako spotrebitelia sú si dobre vedomí, že toto nie je zmluvnou zárukou, a Google by mohol zmeniť svoje myslenie k neskoršiemu dátumu a rozhodnúť, ak chcete povoliť Android len Motorola Mobility zariadenia podobným spôsobom na Apple licencií iOS iba na in-house zariadenia.

Za predpokladu, že spoločnosť Google ponechá licenciu otvorenú všetkým výrobcom Android, spotrebitelia sa nemusia obávať, že nová spoločnosť vylúči iných výrobcov Android z podnikania.

Zatiaľ čo nová Motorola Mobility telefóny môžu byť lepší ako ostatné Android zariadenia od iných výrobcov, tam je veľká rozmanitosť na trhu a mnohé rozdiely medzi výrobcov: open-source charakter Android umožní iné spoločnosti, aby zostať v podnikaní a naďalej zisk mimo zariadení aj napriek nového partnerstva.

Za predpokladu, že Google umožňuje Android OS zostať otvorené, to by malo byť veľké víťazstvo pre spotrebiteľov.

Tvrdšia konkurencia proti spoločnosti Apple by mala prinútiť Google aj Apple, aby inovovali na zlomových krokoch, aby sa navzájom prekonali na trhu smartfónov. To znamená rýchlejšie, efektívnejšie smartphony a operačné systémy od oboch spoločností.

Pre Google ‘ s investor relations division Tlačová správa dnes, kliknite sem.
Aké sú vaše myšlienky na zlúčenie? Dajte nám vedieť nižšie!